ZOSTAŁO:        DNI             H             MIN             S

Sponsor główny
Senvion
Sponsor
wentoVensysCRETPA HorwathVortexseebawind
Wystawcy

Aktualności

Zakończyła się IX edycja Konferencji i Targów PSEW
Zakończyła się IX edycja Konferencji i Targów PSEW

 

Na dwa dni Serock stał się europejską stolicą energetyki wiatrowej. Wszystko za sprawą największej branżowej imprezy - Konferencji i Targów Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Uczestnicy wysłuchali między innymi wystąpienia dyrektora generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej - Thomasa Beckera oraz Sekretarza Generalnego Światowej Rady Energetyki Wiatrowej – Steve`a Sawyera.

Podczas trwania Konferencji i Targów PSEW Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Thomas Becker wskazał na istotną rolę, jaką odgrywa Polska w rozwoju energetyki wiatrowej: „Polska znajduje się od trzech lat w pierwszej dziesiątce rynków wiatrowych UE. Są czynniki, które stoją za tym sukcesem Polski, a są to dobre warunki wiatrowe, nadal w miarę dobre ramy polityczne, stosunkowo silny lokalny przemysł i uznanie potrzeby zdywersyfikowania miksu energetycznego tak, aby nie był zbyt zdominowany przez jedno źródło”.

Thomas Becker podkreślił również, że zaproponowany przez Komisję Europejską cel zwiększenia udziału OZE w unijnym miksie energetycznym do 27% do 2030 r. jest zbyt niski: „Zaproponowany przez Komisję Europejską cel 27 proc. udziału OZE w 2030 roku w miksie energetycznym nie jest ambitny. Prognozy wskazują, że będzie to stan, który w 2030 roku zaistnieje wskutek naturalnego rozwoju tej sfery biznesowej. Proponujemy zwiększyć cel z 27 proc. do 30 proc.”

Podczas Konferencji premierę miał raport CASE-Doradcy „Subsydiowanie wydobycia węgla kamiennego  brunatnego w Polsce w latach 2010 – 2013”. Wyniki raportu zaprezentował Prezes CASE-Doradcy, dr Andrzej Cylwik.  W latach 2010 – 2013 całkowite wsparcie dla węgla wynosiło - 22 mld zł, a bezpośrednie dla OZE o połowę mniej - 10,3 mld zł. A tak naprawdę czterokrotnie mniej,  jeżeli od całej sumy wydanej na OZE odejmiemy 4,9 mld zł na dopłaty do spalania węgla razem z biomasą w elektrowniach systemowych czy na dopłaty do starych elektrowni wodnych.


Polska energetyka powinna w większym stopniu opierać się na rodzimych źródłach. To niewątpliwie węgiel, choć wydobycie staje się coraz trudniejsze. Z biegiem lat może nim być gaz łupkowy, ale kluczowym uzupełnieniem będą odnawialne źródła energii – powiedział Andrzej Cylwik.


W tym roku do Serocka na najważniejszą konferencję PSEW przyjechało ponad 600 osób – w pełni zajęte były też powierzchnie targowe.


W ciągu dwóch dni w Hotelu Narvil w Serocku spotkali się inwestorzy, przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni. Blisko 50 wystawców z całego świata zaprezentowało listę nowych produktów, usług i rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki wiatrowej. W trakcie pięciu sesji tematycznych (Przyszłość miksu energetycznego w Polsce, Biznes i Polityka, Przyszłość Energetyki Wiatrowej, Kluczowe aspekty OOŚ dla farm wiatrowych, Przyłączanie do sieci) wykłady wygłosiło ponad 50 panelistów. To jedyne wydarzenie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób pokazuje jak bardzo nasza branża jest ważna dla polskiego sektora energetyki. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że tylu znamienitych gości zdecydowało się na przyjazd do Serocka – powiedział Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PSEW.   

Rejestracja online została zamknięta
Rejestracja online została zamknięta

Uprzejmie informujemy, że z dniem 21.05.2014 rejestracja online na Konferencję i Targi PSEW 2014 została zamknięta. Pragniemy również poinformować o możliwości rejestracji na miejscu w dniu wydarzenia. Możliwość płatności gotówką lub kartą.

Koszt udziału w Konferencji i Targach PSEW*

Kategoria

Rejestracja dwudniowa

Rejestracja jednodniowa

Członkowie PSEW  - wspierający sponsor

2 500 zł brutto

1 900,00 zł brutto

Członkowie PSEW - wspierający zwykły i zwyczajny

2 800,00 zł brutto

2 100,00 zł brutto

Stowarzyszenia, uczelnie, państwowe instytuty badawcze, stowarzyszenia ekologiczne i branżowe

1 200,00 zł brutto

600,00 zł brutto

Pozostali uczestnicy

3 200,00 zł brutto

2 300,00 zł brutto

 

*Cena obejmuje udział w 2-dniowej lub 1-dniowej Konferencji i Targach, w tym lunch, przerwy na kawę, materiały konferencyjne i targowe.

 

Koszt udziału w Targach PSEW**

Kategoria

Rejestracja dwudniowa

Rejestracja jednodniowa

Uczestnicy Targów

400 zł brutto 

250 zł brutto

**Cena obejmuje udział w 2-dniowy lub 1-dniowy w Targach, w tym przerwy na kawę, materiały targowe. UWAGA! Cena nie obejmuje lunchu, możliwość zakupienia lunchu w cenie 100zł brutto za dzień.

Zakwaterowanie podczas PSEW2014
Zakwaterowanie podczas PSEW2014

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że brak już wolnych pokoi w hotelu Narvil.

Dlatego PSEW zarezerwował dla Państwa pulę pokoi w preferencyjnych cenach w hotelu Warszawianka w odległości 10 km od hotelu Narvil.
Osoby zainteresowane proszone są o dokonywanie rejestracji indywidualnie wysyłając maila na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. podając hasło PSEW.

Więcej o hotelu znajdziecie Państwo tutaj http://www.warszawianka.pl/ 

PSEW podstawi busa pod hotel Warszawianka, jeśli liczba gości wyniesie co najmniej 10 osób.
Informacja o tym czy bus będzie podstawiony pojawi się w aktualnościach na stronie konferencji i targów www.psew2014.psew.pl

UWAGA! Dziś ostatni dzień rejestracji online
UWAGA! Dziś ostatni dzień rejestracji online

Uprzejmie informujemy, iż dziś (21.05.2014) jest ostatni dzień rejestracji online na Konferencje i Targi PSEW 2014. Zarejestruj się

Wiosenna promocja
Wiosenna promocja

Tylko w dniach 17.04.2014 - 05.05.2014 wracamy do stawek wczesnej rejestracji na Konferencję i Targi PSEW 2014. Zarejestruj się

 

Odwiedź nasze stoisko na EWEA 2014 i zdobądź zniżkę na PSEW 2014
Odwiedź nasze stoisko na EWEA 2014 i zdobądź zniżkę na PSEW 2014

Serdeczne zaprszamy na nasze stoisko na nr 7F75 na EWEA 2014 w Barcelnie. Każdy kto nas odwiedzi dostanie zniżkę 20% na rejestrację na PSEW 2014.

Ostatni dzień wczesnej rejestracji!
Ostatni dzień wczesnej rejestracji!

Przypominamy, że dziś (28.02.2014) jest ostatnia okazja aby skorzystać z niższych stawek wczesnej rejestracji! Zarejestruj się!

3 dni do końca wczesnej rejestracji
3 dni do końca wczesnej rejestracji

Przypominamy, że wczesna rejestracja na Konferencję i Targi PSEW 2014 kończy się już za 3 dni (28.02.2014). Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z niższych stawek.

Tydzień do końca wczesnej rejestracji
Tydzień do końca wczesnej rejestracji

Uprzejmie informujemy, że pozostał tydzień do końca wczesnej rejestracji. Zarejestruj się przed 1 marca i skorzystaj z niższych stawek.


Patron medialny
Nowa EnergiaCIREIOZE
REOCzysta Energia
Paliwa i energetykaInżynieria Biznes Polska
IOZEREchargeGłos Ekologii